Miercuri vor avea loc vernisajul şi premierea lucrărilor câştigătoare la Concursul de Desene Centenar

Publicat de Curierul de Iasi la data de 19/12/2017

După ce săptămâna trecută a avut loc jurizarea finală a creaţiilor participante la Concursul de Desene Centenar, vernisajul lucrărilor va avea loc în data de 20 decembrie, la ora 15.00, în cadrul Muzeului Municipal din Iași.

În urma prejurizării lucrărilor trimise la Concursul de Desene Centenar, iată numele elevilor ale căror lucrări au intrat în etapa jurizării finale:

Clasele V-VIII

Denisa Vornicu, Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași, clasa a VII-a C
Ana-Maria Prusac, Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași, clasa a V-a B
Miruna-Ilinca Odobașa, Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași, clasa a VI-a C
Ioana Orlanschi, Școala Gimnazială „Ion Simionescu”, Iași, clasa a VI-a A
Ruxandra Maria Cataranciuc Dumitrescu, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a VI-a
Mihail Scutaru, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a V-a D
Ioana Grădinariu, Liceul Teoretic de Informatică „Gr. Moisil”, Iași, clasa a VI-a C
Alexandru Constantiniu, Școala „G. Coșbuc”, Iași, clasa a VI-a B
Maria Scutaru, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a VII-a B
Maria Cucută, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a VIII-a B
Ana Misărciu, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a VIII-a B
Cosmin-Alexandru Bîrzu, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a VII-a B
Ilinca Burnusuz, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a VIII-a
Sabina Cojocaru, Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași, clasa a V-a D
Oana Vieru, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a VIII-a B
Roberto Pralea, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a VIII-a
Mateea Manolică, Liceul Teoretic de Informatică „Gr. Moisil”, Iași, clasa a VII-a A
Alexandra Buzincu, clasa a VIII-a B, Colegiul Național, Iași
Marian Bița, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a VIII-a B
Ștefana Alexandra Nastasiu, Școala Gimnazială „Alexandru cel Bun”, Iași, clasa a VIII-a

Clasele IX-XII

Daria Dulamă, Liceul Teoretic „Al.I. Cuza”, Iași, clasa a XI-a
Andrei Artene, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a IX-a F
Cătălina Hîrtan, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a IX-a F
Radu Teofil, Seminarul Teologic, Iași, clasa a X-a
Andrei Bucos, Colegiul Tehnic de Electronică și Telecomunicații „Gh. Mârzescu”, Iași, clasa a XII-a C
Robert Hristea, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a X-a D
Ioana Bălăuță, Seminarul Teologic, Iași, clasa a X-a
Colegiul Național „Ștefan cel Mare”, Hârlău, clasa a XI-a F
Vadim Borozan, Colegiul Tehnic „Gh. Asachi”, Iași, clasa a XII-a A
Maria-Daniela Munteanu, Colegiul Național „Ștefan cel Mare”, Hârlău, clasa a X-a A
Ana-Vera Buzdugan, Liceul Teoretic de Informatică „Gr. Moisil”, Iași, clasa a IX-a D
Izabela-Elena Loghin, Liceul Teoretic „Al.I. Cuza”, Iași, clasa a XI-a F
Valentina Grigorescu, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a X-a B
Roxana Maria Prisecariu, Colegiul Tehnic „Gh. Asachi”, Iași, clasa a XII-a A
Mădălina Neguleanu, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a XI-a D
Mădălina Miron, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a XI-a B
Corina-Alexandra Knieling, Colegiul Național de Artă „O. Băncilă”, Iași, clasa a XI-a B
Simona Drăgan, Colegiul Tehnic „Gh. Asachi”, Iași, clasa a XII-a A
Petronela Murariu, Colegiul Economic Administrativ, Iași, clasa a XII-a.

 

Comments

comments



Nu sunt comentarii

Comentati acest articol!




*